İLETİŞİME GEÇİN

İstanbul Petek Temizleme Servisi - Kaliteli Hizmet Profesyonel Ekibimizle Sizinleyiz
Petek temizliği ile kışları sıcak geçirin.

Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir?

Petekler kış günlerinde vazgeçilmez ısıtma sistemlerinden biridir. Geçmiş dönemlerde kullanılan sobaları geride bırakarak ortaya çıkan ve ev içi için daha sağlıklı bir sistem olan peteklerde de arıza durumları olabilmektedir. Bu arızalar genel olarak temizlenmeme kaynaklı arızalardır. Bu arızlar peteklerinizin zaman içerisinde kirlenmesi ile ortaya çıkan arızalardandır. Bu nedenle peteklerinizin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Peki kalorifer peteği temizliği nasıl yapılır?

Sıcak kış günleri için petek temizliği yaptırın.

Kirli Petek Nasıl Anlaşılır?

Petekler zaman içerisinde kirlenerek ev içi sıcaklıklarında belirli sorunlara yer açmaktadır. Kalorifer petekleri yaydıkları ısıyı peteğin her noktasından eşit olarak yayarlar. Ancak zaman içerisinde kirlenmeye bağlı olarak kalorifer peteklerinde alt bölgede ısı kaybı başlar. Alt bölgenin diğer bölgelere göre daha soğuk olması, kalorifer peteği için temizlenme vaktinin geldiğini göstermektedir. Kalorifer peteği nasıl temizlenir? Ne yapılır? gibi sorularda bu noktada oldukça önemlidir.

Bağcılar petek temizliği

Temizlenmemiş Kalorifer Petekleri

Kalorifer petekleri nasıl temizlenir? sorusuna bakıldığında ilk olarak bazı kritelerin tamamlanması ve temizliğin her aşamasında dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Kalorifer peteklerinin temizlenmemesi de sizlere daha büyük sorunlar oluşturacaktır. Peteklerin kirliliği zaman içerisinde çoğalarak peteklerin alt bölgesinden tüm peteğe yayılacak ve bu durum da peteklerinizde hiç ısınmama durumunu ortaya çıkartacaktır. Kalorifer peteklerinin temizliği bu nedenle oldukça önemlidir.

Kadıköy Petek Temizleme

Kalorifer Peteği Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer peteği temizliği nasıl yapılır? Ne kullanılır? soruları her zaman karşınıza çıkan ve cevabı oldukça merak edilen sorulardandır. Kalorifer peteği temizliği nasıl yapılır? sorusuna bakılacak olduğunda, petekleri temizlemeden önce kombinin yeterli bir süre öncesinde kapatılması gerekmektedir. Bu işlem ardından petek içerisindeki su boşaltılarak, temizleme işlemine başlanacaktır. Kalorifer peteği temizleme işlemi sırasında petekler yerlerinden alınarak içlerine özel bir makine ile su gönderilerek temizleme yapılmaktadır. Bu temizleme ardından peteklere ait olan boru sistemleri de temizlenmelidir. Temizleme işlemi ardından petekler yerleştirilir ve temizleme işlemi sonlandırılır

Kalorifer peteği nasıl temizlenir? sorusuna firmamız olarak en iyi hizmeti sağlamaktayız. Firmamız sizlere daima kaliteli ve profesyonel bir iş sunarak uzun yıllar sıcak bir evde oturmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle petek temizleme işlemine oldukça önem vermelisiniz. Petek temizleme hizmetimizden yararlanmak istemeniz halinde lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Petek Temizleme, Kalorifer Petek Temizliği, İstanbul petek Temizleme Logo