İLETİŞİME GEÇİN

İstanbul Petek Temizleme Servisi - Kaliteli Hizmet Profesyonel Ekibimizle Sizinleyiz
Maltepe petek temizliği ile sıcacık evler

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Soğuk kış aylarının en büyük düşmanı olan petek kirliliği, sizlere sıcak bir ev sunmak yerine soğuk bir ev sunacaktır. Petek kirliliği kullanıma göre genel olarak belirli bir süre içerisinde kirlenme gösterebilir. Bu kirlenme sonucunda peteklerinizde ısı kaybı meydana gelerek evinizde ısınma oluşmayacaktır. Petek temizliği bu noktada yapılabilecek en doğru eylemdir. Peki petek temizleme nasıl yapılır?

Sıcak kış günleri için petek temizliği yaptırın.

Petek Kirliliği Belirtileri

Petekler zaman içerisinde kirlilik oluşturarak ısı kaybına neden olur. Petek temizliği de bu noktada önemlidir. Petek temizliğinin yapılması gereken zamanın geldiğini anlamak için petekleriniz sizlere bazı petek kirliliği belirtileri göstermektedir. Peteklerde ilk olarak peteğin alt bölgesinde üst bölgeye göre soğukluk olmaktadır. Petek kirliliği belirtilerinden olan bu ilk belirtiyi fark etmeniz halinde temizleme işlemi yapmazsanız peteklerinizin tamamında hiç ısınmama sorunu olacaktır.

Petek temizliği ile kışları sıcak geçirin.

Temizlenmeyen Petek Sorunları

Petek kirliliğinin ısı kaybına neden olacağını söylemiştik. Ancak hiç ısınmama gösteren bir peteğe rağmen petek temizleme işlemi yaptırmazsanız, petekleriniz başka temizlenmeyen petek sorunlarına yol açacaktır. Temizlenmeyen petekler zaman içerisinde yalnızca ısı kaybı oluşturmaz. Oluşan ısı kaybı direkt olarak kombinizi etkileyerek temizlenmeyen petek sorunlarına sebep olacaktır. Petek temizleme nasıl yapılır?

İstanbul petek temizleme

Petek Temizliği

Petek temizliği aslına bakıldığında evde kolay olarak yapılabilecek bir işlem gibi gözükmektedir. Ancak petek temizleme nasıl yapılır? olarak bakıldığında kolay bir işlem değildir. Evde petek temizleme işlemi yapmak istiyorsanız, ilk olarak kombinizi 30 dakika önce kapatmalısınız. Petek temizliği için kombiyi kapattıktan sonra petek içerisindeki suyu boşaltmalısınız. Su tamamen boşaldıktan sonra petek içerisine hortum yardımı ile su göndererek tamamen temizlemeli ve temizlendiğine emin olduktan sonra yerine geri takmalısınız. Bu işlemler oldukça zor işlemlerdir. Bu nedenle profesyonel bir petek temizliği yaptırmak daha iyi olacaktır. Peki profesyonel petek temizleme nasıl yapılır?

 

 

Firmamız sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunarak, peteklerinizi en iyi şekilde temizlemektedir. Profesyonel petek temizleme nasıl yapılır? sorusuna cevabımız, tüm petekler için özel bir cihaz kullanarak derinlemesine bir petek temizliği yapmak olacaktır. Petek temizleme hizmeti almak istiyorsanız lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Kadıköy Petek Temizleme