İLETİŞİME GEÇİN

İstanbul Petek Temizleme Servisi - Kaliteli Hizmet Profesyonel Ekibimizle Sizinleyiz
Bağcılar petek temizliği

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlenmeyen petekler kış günlerinde sizlere soğuk bir hava yaşatacaktır. Bu nedenle petek temizleme hizmeti sizlere sunulmaktadır. Petek temizleme hizmeti kapsamında kirlenmiş olan petekleriniz derinlemesine, boruları ile birlikte temizlenmektedir. Petek temizleme ile soğuk kış günlerini sıcak bir şekilde geçirebileceksiniz. Petek temizliği nasıl yapılır merak ediyorsanız sizlere evde petek temizleme işlemini anlatmaktayız.

petek temizleme site alt görseli

Petekler Temizlenmezse Ne Olur?

Petek kirliği peteklerin zaman içerisinde gösterdikleri bir durumdur. Bu durum önlenebilir ya da bir daha hiç bu durumu yaşamamanız gibi bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle petek temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Petek temizlenmezse ne olur? denildiğinde ise petek kirliliği tüm peteğe yayılır ve peteklerinizde hiç ısıtmama durumu meydana gelir. Bu durum zaman içerisinde kombinizi de etkileyecektir.

Temizlenmiş peteklerle sıcak kış günleri

Kirlilik Belirtileri

Petek temizleme işlemi düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Peteklerin kirlendiğini nasıl anlayacağınızı bilmiyorsanız, ilk olarak peteklerinizin alt bölgesini kontrol edebilirsiniz. Petekler kirlilik belirtilerini ilk olarak alt bölgede göstermektedir. Alt bölgede yaşanan ısı kaybı zaman içerisinde temizlenmezse peteğin tamamına yayılacaktır. Peki petek temizliği nasıl yapılır?

İstanbul petek temizleme

Evde Petek Temizliği

Peteklerinize profesyonel bir temizleme işlemi yaptırmanız önerilen bir işlemdir. Evde petek temizliği sizlere net bir temizleme sağlamayacağı gibi yanlış bir durumda hem peteğinize hem de kombinize zarar verecektir. Ancak evde petek temizliği nasıl yapılır bilmek istiyorsanız, ilk olarak kombinizi kapatmalısınız. Kombinizi kapattıktan yarım saat sonra peteklerinizin içerisindeki sıcak suyu boşaltmalısınız. Suyun tamamen boşaldığına emin olmanız halinde peteklerinizi yerinden sökerek içerisini hortum ile su göndererek tamamen temizleyip tekrar yerine takmalısınız. Tüm bu işlemlere rağmen profesyonel petek temizliği yapılmalıdır. Profesyonel petek temizliği nasıl yapılır?

Profesyonel petek temizliği nasıl yapılır? Ne kullanılır? sorusuna karşılık olarak sizlere petek temizleme de her petek için özel bir cihaz kullanarak işimizi kaliteli ve iyi bir şekilde yapmaktayız. Petek temizleme hizmetini sizlerde profesyonel ve uygun bir şekilde almak isterseniz lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Kadıköy Petek Temizleme